H&H PneumoDart (Enhanced Pneumothorax Needle)

H&H PneumoDart (Enhanced Pneumothorax Needle)

Kód
HHEPN01PneumoDart

Patentovaná konstrukce jehly PneumoDart obsahuje dutou, uzavřenou jehlu, pružinový bezpečnostní hrot, katétr s vnitřním průměrem 14G a délkou 8,6 cm.
Úchyt jehly je vybaven barevným indikátorem, indikující, kdy se bezpečnostní hrot zatáhne. Víčko obsahuje Luer konektor, který umožňuje rychlé odstranění vzduchu pomocí manuálního odsávacího nástroje (např. stříkačka) nebo odstranění tekutin z jehly (nedoporučuje se použití při ??hemotoraxu).
PneumoDart byl navržen tak, aby překonal nedostatky flexibilního katétru. Takový katétr nebyl nikdy určen pro tento účel a jako IV katétr je navržen tak, aby se v těle pacienta stal měkkým a poddajným. Tato vlastnost z něj činí pouze velmi dočasné řešení při tenzním pneumotoraxu, kdy selhává krátce po zavedení. Tato skutečnost se mnohokrát projevila na bojišti, kde bylo nutno použít několik jehel, se zvyšujícím se rizikem nesprávného umístění a poškození tkání.
Ověření správného umístění flexibilního katétru v hrudníku není možné reálně popsat, jelikož neexistuje žádný jiný indikátor, než potenciální slyšitelný proud vzduchu. Na zemi, ve vzduchu nebo v boji je takové ověření velmi obtížné. I když je člověk v zavedení úspěšný, neexistuje žádný indikátor, který by ukazoval umístění a zajistil správnou hloubku pro udržení kontinuální ventilace pneumotoraxu.

Jehla PneumoDart obsahuje modrý plastový indikátor, který se pohybuje nahoru a dolů spolu s kanylou. Jakmile jehla PneumoDart pronikne do dutiny, kanyla se vysune a modrý indikátor přesune do dolní polohy, čímž operátorovi ukáže, že jehla je umístěna v pleurální dutině. Nyní je možné jehlu ve správné hloubce zajistit pro následný transport. Jehla se nepropadne, jako je tomu u flexibilního katétru, a není nutné jehlu vyjímat, dokud se pacient nedostane k vyšší úrovni péče a poskytnutí definitivní léčby.

Klíčové vlastnosti PneumoDart oproti současným pneumotoraxovým jehlám zahrnují:
- Zvýšená úspěšnost při řešení tenzního pneumotoraxu a PEA (Bezpulzová elektrická aktivita)
- Neohebná jehla zůstává na svém místě
- Nehrozí riziko propadnutí nebo zalomení kanyly
- Pozitivní indikátor správného umístění v pleurální dutině
- Leptané značky pro kontrolu hloubky
- Snížené nebezpečí poranění ostrým předmětem

Informace o produktu
- NSN 6515-01-655-9514
- U.S. Patent č. 9,919,082
- Velikost produktu: 15,24cm x 2cm kruhové
- Hmotnost produktu: 14,2 g
- Životnost: 7 let
Dokumenty v aktuálním umístění:
  • Žádné dokumenty
Dokumenty v aktuálním umístění:
  • Žádné dokumenty
Mohlo by Vás zajímat
Nabíjecí sada s demo jehlou BIG, taška
3 386,79 CZK
Kód: WMBIGR007
Dekompresní jehla-Tension Pneumothorax Access Kit (TPAK)

TPAK - Tension Pneumothorax Access Kit TyTek - dekompresní jehla Jehla určena k dekompresi hrudníku s příznaky tenzního pneumotoraxu. Kompaktní řešení pro dekompresi, jehla uložena v robustním náraz...

431,97 CZK
Kód: HHTPN01
Intraoseální jehla NIO, kojenecká se stabilizátorem

NIO Infant - novorozenci od 36 týdne (2,27 kg) do tří let - automatické intraoseální zařízení připravené pro bezpečný, snadný a rychlý vaskulární přístup během cca 10 vteřin. Zcela nové provedení jehl...

2 802,36 CZK
Kód: WMNIO-I